PYTANIA O DEFINICJE

Uprawnienia do prowadzenia KPiR2013-01-03 14:57:20

Nie posiadam certyfikatu księgowego, ale mam ofertę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów na podstawie umowy o dzieło. Czy bez certyfikatu mogę prowadzić dla kogoś usługowo księgę w ramach umowy o dzieło lub umowy zlecenia?

Certyfikat księgowy2009-11-13 12:13:29

Posiadam certyfikat księgowy na usługowe prowadzenie ksiąg. Czy jeżeli ktoś przyjdzie po poradę mogę mu wystawić fakturę za doradztwo w zakresie usług księgowych, ZUS, rozliczenia?

wi?cej


Rachunkowość jednostki

Rachunkowość jednostki obejmuje:

  1. przyjęte zasady (politykę) rachunkowości;
  2. prowadzenie, na podstawie dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych, ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym;
  3. okresowe ustalanie lub sprawdzanie drogą inwentaryzacji rzeczywistego stanu aktywów i pasywów;
  4. wycenę aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego;
  5. sporządzanie sprawozdań finansowych;
  6. gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą;
  7. poddanie badaniu i ogłoszenie sprawozdań finansowych w przypadkach przewidzianych ustawą.

Art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości
(t. jedn. Dz.U. z 2009r., Nr 152, poz. 1223 z późn. zm.)

Uwaga! Zakres definicji

Jednostki obowiązane są stosować przyjęte zasady (politykę) rachunkowości, rzetelnie i jasno przedstawiając sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy.

Wersje historyczne

29.09.1994r.
Brak wcześniejszych wersji historycznych.

Komentarze

Brak komentarzy!
Dodaj swój komentarz

E-PORADY

Podatek od dwukrotnie dokonanej darowizny2015-04-23 15:05:50

Brat mojej babci chce przekazać w drodze darowizny środki pieniężne mojej mamie. Rodzi to konieczność zapłacenia podatku od darowizny. Czy jest naruszeniem prawa najpierw zrobienie darowizny na mają babcię (brat - siostrze) a potem babcia przekaże mojej mamie (mama -...

Koszty uzyskania przychodu - limit z umowy o pracę i zlecenie2015-04-23 15:12:19

Jak prawidłowo ustalić koszty uzyskania przychodu. Od I do III pracowałam na umowę zlecenie, a od IV do XII na umowę o pracę? Obydwie umowy były zawarte w tym samym zakładzie pracy. Mam podwyższone koszty z jednego stosunku pracy ze...

Najem krótkoterminowy a ryczałt 8,5%2015-04-23 15:17:23

Czy użyczając synowi nieruchomość (budynek mieszkalny), może on prowadzić tam wynajem pokoi ( krótkoterminowy) poza działalnością gospodarczą rozliczając się podatkiem ryczałtowym 8,5%?

więcej